Zastosowanie geosiatki typu Miragrid

Wykorzystanie geosiatek we współczesnym przemyśle budowlanym jest stosunkowo szerokie. Co więcej, regularnie powiększa się zakres zastosowań tego typu nowoczesnych materiałów geosyntetycznych. Same geosiatki występują w wielu różnorodnych wariantach. Każdy charakteryzuje się nieco odmiennymi parametrami technicznymi, a przez to także predestynowany jest do innych zastosowań. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie geosiatki typu Miragrid. Są to bowiem nowoczesne geosiatki do stabilizacji gruntów w budownictwie drogowym i kolejowym. Wykorzystywane także w wielu innych zastosowaniach.

Konstrukcja geosiatki typu Miragrid.

Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć sobie nieco więcej o ich konstrukcji. Są to poliestrowe siatki, powleczone polimerową powłoką ochronną. Zapewniają bardzo dobre warunki jeśli chodzi o stabilizację gruntów. Charakteryzują się wysokim poziomem odporności na rozciąganie. Jednocześnie mają niski współczynniki pełzania. Będą także cieszyć się dobrymi wartościami tarcia w stosunku do podłoża gruboziarnistego. Wykorzystywana będzie najczęściej w charakterze zbrojenia gruntów niespoistych. Dostępne na rynku geosiatki typu Miragrid, można kupić w szerokości 5,2 m. Oczka geosiatki typu Miragrid dwukierunkowej są wymiaru 25mm, tak samo jak w przypadku jednokierunkowych. Generalnie rzecz ujmując, geosiatki typu Miragrid, zapewniają bardzo dobre wzmocnienie wszelkiego typu gruntu. Głównie w zakresie dodatkowego wzmocnienia i zbrojenia na przykład podbudowy drogowej czy też kolejowej. Ich zastosowanie będzie przekładać się na wzmocnienie wierzchniej warstwy bitumicznej, poprzez redukcję obciążeń eksploatacyjnych, negatywnie wpływających na trwałość nawierzchni.

Podstawowe zastosowanie geosiatki typu Miragrid

Warto tutaj także wspomnieć o najważniejszych przypadkach zastosowania geosiatki typu Miragrid. Jest to geosiatka stosowana głównie w budownictwie drogowym i kolejowym. Jej wbudowywanie jest proste. Geosiatka jest stosunkowo odporna na uszkodzenia podczas montażu, jak również podczas eksploatacji. Wzmocnienie warstwy podbudowy poprzez zastosowanie geosiatki, będzie wpływać na większą trwałość samej nawierzchni. Musimy przecież pamiętać, iż spękania czy też wgłębienia w nawierzchni bitumicznej, biorą się głównie z ruchów podbudowy. Z jej opadania i zapadania się w poniższe warstwy gruntu. W tym przypadku więc, jeśli zastosujemy geosiatkę, będziemy mogli zapewnić sobie większą trwałość nawierzchni bitumicznej. Będzie to więc wyraźna oszczędność kosztów.

Geosiatki typu miragrid, mogą być także wykorzystywane do zbrojenia wszelkiego rodzaju nasypów kamiennych. Bardzo często będą to nasypy wzdłuż dróg. Czasami będzie się zdarzać sytuacja, iż w trakcie budowy drogi trzeba będzie zrobić przecięcie przez skalisty teren. W takich sytuacjach, pobocza należy solidnie wzmocnić przed erozją. Geosiatki będą się tutja sprawdzać wręcz wyśmienicie w tego typu zastosowaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *