Komin z cegły – tylko z materiałów najwyższej jakości

Budowa domu, który ma służyć rodzinie przez długie lata, to duża odpowiedzialność. Powinno się zwracać uwagę na wiele kwestii, a najważniejszą z nich jest wybór odpowiednich materiałów budowlanych, trwałych i jak najwyższej jakości.

Istnieje wiele ich rodzajów, mniej lub bardziej solidnych, wśród których każdy znajdzie coś najbardziej mu odpowiadające. Mimo, że na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania w tej dziedzinie, to wciąż największą popularnością cieszą się materiały ceramiczne, wśród których niezmiennie króluje cegła budowlana. Jest ona używana praktycznie od tysięcy lat, a postawione przy jej użyciu budowle przetrwały niemal wszystko, na co były narażone przez stulecia eksploatacji.

Cegła do doskonały materiał do wykończenia wielu elementów budowanego domu. Przede wszystkim używa się jej w konstrukcji ścian budynku, ale kiedy potrzebne są nam dobre i sprawdzone materiały do budowy komina, to cegła doskonale sprawdzi się również w tej roli. Jej odmiana klinkierowa charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, czynniki chemiczne czy biologiczne, takie jak pleść lub grzyby. Z kolei wypalanie jej w temperaturze ponad 1300 stopni uodparniają ją z kolei na czynniki atmosferyczne, mróz, wilgoć i gwałtowne zmiany temperatury. Dzięki tym właściwościom postawiony w naszym domu komin z cegły będzie bezawaryjnie służył przez długie lata. Może on być bezpośrednio wmurowany w ścianę budynku, nawet nośną lub zbudowany jako konstrukcja wolnostojąca. Cegła budowlana wykaże swoją przydatność w obydwu przypadkach. Jednak kiedy będziemy wybierać materiały do budowy komina, warto zwrócić uwagę na ich jakość.

Cegły powinny być równe, bez jakichkolwiek pęknięć czy innych uszczerbków osłabiających ich wytrzymałość. Niezwykle istotny jest również ich skład, o jak najmniejszej zawartości margla oraz kamieni. Aby komin z cegły był w pełni funkcjonalny i spełniał swoje zadanie, najbardziej starannie trzeba dobrać materiały do konstrukcji kanałów dymnych i części komina znajdujących się na zewnątrz budynku.

dowiedź się więcej na stronie http://www.lode.pl/pl/produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *