Aranżacja z wykorzystaniem oświetlenia LED

Dla wielu osób odpowiednie oświetlenie to podstawa aranżacji pomieszczeń. Nic nie nadaje takiej aury i klimatu, dlatego podczas urządzania mieszkania często przykłada się do tego szczególną wagę. Poza lampami, świecami czy żyrandolami, coraz większą popularnością cieszą się światła LED.

Ich zaletą jest fakt, że można zamontować je w niemal każdym, dowolnym miejscu, jak schody, meble, lustra, ściany – wszystko zależy od własnych potrzeb i preferencji. Mają postać giętkich, sprężystych, samoprzylepnych taśm z diodami ledowymi o wybranej mocy i kolorze. Można je umieszczać na powierzchniach płaskich, a sam montaż jest całkowicie bezproblemowy i z pewnością każdy da sobie z nim radę. Bez wątpienia ważną dla wielu osób informacją będzie z fakt, że taśmy LED są energooszczędne. Nie należy więc obawiać się dużego wzrostu opłat za energię elektryczną.

Aby jednak podnieść walor estetyczny taśm, warto dokupić w zestawie z nimi odpowiednie profile ledowe. Polecam zapoznać się z takimi produktami na lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html. Dzięki nim nie tylko nadamy pomieszczeniom dodatkowej nutki eleganckiego, designerskiego wystroju, ale również zabezpieczymy w ten sposób taśmy przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Profil aluminiowy LED ma zwykle długość 1-2 m (cena za 1 metr to zazwyczaj ok. 10 zł) i dostępny jest na rynku w wielu rodzajach, jednak z pewnością warte uwagi będą te, które tworzą linie światła, dając przy tym ciekawe efekty.

Ponadto producenci oferują rozmaite typy profili w zależności od tego, jak i gdzie zamierzamy je wykorzystać – są więc dostępne profile ledowe podjazdowe, podłogowe, schodowe czy na powierzchnie płaskie, jak blat lub ściana. Obudowa (tzw. klosz) również jest produkowana w kilku rodzajach. Ilość wyboru w tej kwestii sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego gustom i stanowiło świetne uzupełnienie wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *