Leczenie żylaków.

Skuteczne leczenie żylaków, wymaga odpowiedniego podejścia zarówno do kwestii czysto medycznych, jak i zmian w naszym codziennym trybie życia. Musimy tutaj przede wszystkim pamiętać, iż żylaki to problem, którego pod żadnym pozorem nie wolno nam bagatelizować. W skrajnych bowiem przypadkach, mogą zagrażać nawet naszemu życiu. Przede wszystkim więc, musimy w pierwszej kolejności ustalić przyczyny pojawiania się żylaków, a następnie wyeliminować je ze swojego życia.

Jak przeprowadzić skuteczne leczenie żylaków?

Aby leczenie żylaków mogło być jak najbardziej efektywne, musimy w pierwszej kolejności przyjrzeć się szczegółowo przyczynom ich wystąpienia w danym przypadku. Jednym z powodów pojawiania się żylaków, będą czynniki genetyczne. Tak, to prawda, żylaki możemy dziedziczyć. Nie tylko po naszych rodzicach, ale także po dziadkach. Warto jednakże podkreślić, iż dziedziczeniu ulega skłonność do żylaków, a nie sama choroba. Ta zaś, wywoływana może być przez inne, zewnętrzne czynniki. Tak więc, zdecydowanie najlepiej będzie zapobiegać ich pojawianiu się. Niemniej jednak, jeśli się pojawią, możliwe jest skuteczne leczenie żylaków. Do naszej dyspozycji jest kilka metod ich leczenia.

  • Kompresjoterapia – czyli leczenie uciskowe, polegające na stosowaniu podkolanówek lub rajstop uciskowych. Jest to bardzo skuteczna metoda w przypadku najmniej zaawansowanych stadiów choroby. Jest też wykorzystywana jako wsparcie przy innych metodach leczenia.
  • Obliteracja (skleroterapia) – umożliwia pozbycie się małych i średnich żylaków. Polega na tym, iż do światła naczynia (żylaka), podaje się substancję, której zadaniem jest uszkodzenie śródbłonka, a tym samym wyzwolenie stanu zapalnego i doprowadzenie do jego zrośnięcia się.
  • Zabieg chirurgiczny – możliwe jest do przeprowadzenia kilka różnych wariantów zabiegów. W tym przypadku leczenie żylaków, przynosi zdecydowanie najlepsze efekty. Możliwe staje się także usuwanie nawet dużych żylaków.
  • EVLT (Endo – Venous Laser Treatment) – czyli laserowe leczenie żylaków. Metoda to pozwala na laserowe zamykania światła naczynia krwionośnego.

Leczenie żylaków metodami naturalnymi.

Oczywiście, tak jak już wspomnieliśmy, najlepiej będzie w ogóle uniknąć pojawienia się żylaków. W tym celu możemy stosować odpowiednio dobrane zioła na żylaki. Będą one bardzo dobrym wsparciem pozostałych metod zapewniających nam uniknięcie żylaków. Niektóre preparaty ziołowe, zawierające na przykład owoc kasztanowca, mogą być stosowanie w standardowym leczeniu żylaków. Zawarte w nim substancje łagodzą objawy żylaków, usprawniają krążenie, łagodzą także guzki krwawnicze (hemoroidy) jak również obrzęki urazowe. Generalnie więc, leczenie żylaków tego typu preparatami także może się okazać skuteczne. Warto jednak każdorazowo zasięgnąć opinii lekarza, bowiem to zawsze do lekarza powinno należeć ostatnie zdanie w temacie metody leczenia danego przypadku żylaków.

Podsumowanie.

Trzeba więc powiedzieć sobie, iż leczenie żylaków, jest jak najbardziej możliwe, aczkolwiek musimy zdać sobie sprawę z tego, iż każdorazowo trzeba będzie zdecydować się na wizytę u lekarza. Dopiero prawidłowe rozpoznanie, określenie przyczyn pojawienia się żylaków, pozwoli na ustalenie rodzaju stosowanej terapii. W przeciwnym razie, leczenie żylaków może się okazać wyjątkowo nieskuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *