Olśniewająca panna młoda

Dzień ślubu jest dniem bez wątpienia wyjątkowym dla każdej panny młodej. Zwykło się wręcz mówić, że jest to najszczęśliwszy dzień w życiu. Z pewnością zapoczątkowuje on nowy etap, stanowi ważny, przełomowy moment. Silnie utrwalona w naszej kulturze tradycja popycha kolejne pary do organizacji wesel i przyjęć. Chcąc nie chcąc więc, państwo młodzi stają się głównymi bohaterami ceremonii. Są obserwowani, fotografowani, filmowani.

Zdjęcia z sesji ślubnej i z wesela stają się pamiątką na całe życie. Zanim jednak zostaną odłożone na półkę, krążą wśród rodziny i znajomych. Nic więc dziwnego, że świeżo zaślubionym małżonkom zależy na pięknym wyglądzie tego dnia. Zwłaszcza dotyczy to panny młodej. Większość kobiet nie ma drugiej okazji w życiu do założenia tak strojnej i pięknej sukni. Dlatego poszukiwania „tej jedynej” rozpoczynają się na długo przed planowanym weselem. Wszak suknie ślubne dostępne są w przeróżnych fasonach i kolorach, przed każdą narzeczoną stoi więc niełatwy wybór. Poza tym, że najpiękniejsza, suknia ślubna powinna być też wygodna – wszak na weselu tańczy się czasem nawet do rana.

Moda ślubna jednak nie ogranicza się do sukni. To też wszelkiego rodzaju dodatki. Przede wszystkim buty, których wygoda ważniejsza jest jeszcze od wygody sukni. Welon, na który nie wszystkie panie się decydują, może być krótki, albo bardzo długi, nawet do samej ziemi. Do tego dochodzą ozdoby do włosów, które finezyjnie wkomponowane urozmaicą wyjątkową fryzurę. A także biżuteria, która będzie subtelnie współgrać z całością.

Szereg ślubnych przygotowań bywa męczący, dlatego warto rozpocząć je jak najwcześniej. Dni tuż przed ślubem dobrze jest przeznaczyć na relaks i odpoczynek, aby zmęczona cera i podkrążone oczy nie kontrastowały z blaskiem ślubnej kreacji. Dzień ślubu powinien być przede wszystkim dniem pełnym radości, bez względu na to, czy wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *