Uprawa Azalii w przydomowym ogrodzie.

Efektywna uprawa Azalii w przydomowym ogrodzie, wymagać będzie od nas nieco pracy. Przede wszystkim w zakresie przygotowania uprawy, bowiem w późniejszym okresie, nie będziemy mieć tutaj do czynienia z jakimiś specjalistycznymi pracami pielęgnacyjnymi. W zasadzie można powiedzieć, iż wszystkie rośliny z rodziny Rhododendron, będą miały zbliżone wymagania. Tak więc zarówno Azalie jak i Różaneczniki będziemy mogli uprawiać przy podobnych nakładach pracy własnej. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii prawidłowego przygotowania uprawy, tym bardziej, iż nie każdy dostawca Azalii będzie w stanie udzielić nam kompletnych w tym zakresie informacji.

Podstawowe informacje o uprawie Azalii w przydomowym ogrodzie.

Aby skutecznie uprawiać krzewy ozdobne z rodziny Rhododendron w naszych ogrodach, powinniśmy posiadać podstawowe informacje w tym zakresie. Chodzi przede wszystkim o kwestie związane z doborem konkretnych odmian roślin, wyborem stanowiska nasadzenia i rzecz jasna przygotowaniem odpowiedniej gleby do uprawy. Trzeba zdać sobie sprawę, iż są to konkretne wymagania, jakie należy spełnić, aby uprawa miała szanse powodzenia.

  • Odmiany – wybieramy w taki sposób, aby przede wszystkim były wystarczająco odporne na niskie zakresy temperatur, charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej w sezonie zimowym. W zasadzie, każdy dostawca Rhododendronów powinien nam prawidłowo dostarczyć odmiany, nadające się do uprawy ogrodowej. Pozostałe odmiany możemy uprawiać także, jednakże tylko w donicach, co pozwoli nam na ich ukrycie przed zimą w pomieszczeniach gospodarczych.
  • Gleba – należy bardzo starannie przygotować glebę, która powinna charakteryzować się kwaśnym odczynem pH. Idealna jest mieszanka trzech następujących składników: kora sosnowa, nie odkwaszony torf, gleba ogrodnicza – zmieszanych w równych proporcjach. Glebę można oczywiście kupić u dostawcy Azalii.
  • Stanowisko nasadzenia – powinno być zacienione i osłonięte przed nadmiernym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Idealne stanowisko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie innych, większych drzew i krzewów ozdobnych, takich jak chociażby miłorząb japoński.

Gdzie kupić dobre odmiany Azalii do uprawy ogrodowej?

Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj zawsze profesjonalny hurtownia Azalii, który posiada bogaty wybór odmian, jak również wszystkie inne, niezbędne do uprawy elementy. Chodzi nam przede wszystkim o ziemię do uprawy oraz ewentualne nawozy. Musimy jednakże przyznać, iż jakikolwiek nawożenie uprawy Azalii i Różaneczników nie ma charakteru obligatoryjnego. Jest to po prostu ewentualna, dodatkowa praca i inwestycja, która przyczyni się do poprawy warunków uprawy. Jednakże nawet bez nawozów, na dobrze przygotowanych stanowiskach, rośliny te będą rosnąć bez jakichkolwiek trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *