Jak znaleźć magazyn do wynajęcia zgodnie ze swoimi potrzebami?

Firmy z różnych branż, m.in. szeroko pojmowanego handlu, potrzebują dużych powierzchni magazynowej. Wraz z rozwojem swojej działalności potrzebują jej więcej. Odpowiedni, czyli dopasowany do potrzeb danej firmy, magazyn, służy jako miejsce na różne towary i inne dobra materialne, a także chroni je przed np. kradzieżą czy zniszczeniem. Jak jednak wybrać magazyn, czym się kierować? Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Rośnie zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w Polsce

Magazyny w Polsce zyskują na znaczeniu, a deweloperzy budują je w różnych regionach kraju – nie tylko w Polsce Centralnej czy na Śląsku. Powierzchnie magazynowe powstają też w mniejszych miastach, do tej pory niecieszących się popularnością w tej branży. Jednak handel i rynek usług wynajmu bije co rok rekord, eksperci zauważają, że z roku na rok popyt na magazyny jest większy.

Wiele wskazuje na to, że branża magazynowa w Polsce będzie się świetnie rozwijać, prawdopodobnie trend wzrostowy będzie utrzymywał się jeszcze przez długi czas. Każdy szuka jednak czegoś innego – między innymi sporej przestrzeni do przechowywania towarów lub nowoczesnej hali produkcyjnej albo hali magazynowej z biurem. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę, wybierając powierzchnie magazynowe czy hale.

Cechy dobrego magazynu – położenie i cena

Ważnym kryterium podczas wyboru przestrzeni magazynowej jest kwestia jej lokalizacji. Poszukiwane są powierzchnie magazynowe oraz hale produkcyjne znajdujące się w sąsiedztwie drogi ekspresowej i/lub autostrady. Dobry dojazd sprawia, że cała logistyka i dystrybucja towarów będzie odbywać się szybko i sprawnie, a kadra oraz pracownicy fizyczni nie będą mieć problemu z codziennym dojazdem do pracy.

Poza tym wielu przedsiębiorców zwraca uwagę także na stawkę najmu, ale ważne są też m.in. nowoczesne rozwiązania (jak rozbudowany monitoring czy system kontroli dostępu), infrastruktura techniczna, dostęp do pracowników oraz lokalizacja. Wszystkie te czynniki mają wpływ na rozwój biznesu. Poza tym magazyny do wynajęcia powinny gwarantować sprawne operowanie towarami oraz bezpieczeństwo.

Co więcej, hala czy magazyn musi być wyposażony w systemy zabezpieczeń oraz w funkcjonalne meble – głównie regały, a także inne akcesoria. Znaczenie ma też standard wykonania magazynu. Konstrukcja powinna być wytrzymała i solidna, by chroniła przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi.

Często współcześnie budowane nowoczesne magazyny do wynajęcia oferują też specjalnie wyodrębnioną powierzchnię biurową, duże parkingi, sale do szkoleń oraz zaplecze socjalne dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *