Taśmy LED i ich rodzaje

Oświetlenie LED z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularne. Jednym z powodów jest przede wszystkim fakt, iż koszty związane z rachunkami za energię znacznie się zmniejszają, jeśli tradycyjne żarówki zostaną zastąpione światłem LED. Bardzo wiele możliwości, jak chodzi o różnorodność produktów sprawia, że można stworzyć niemalże dowolne źródła światła.

Taśmy LED ich popularność

Taśmy ledowe to najpopularniejsze oświetlenie LED ze względu na wiele możliwości jakie dają. Elastyczne, o niewielkich rozmiarach mogą być wykorzystywane w bardzo wielu miejscach, nawet w tak niedużych jak obrzeża półek meblowych. Dodatkowo bez żadnych problemów można je nie tylko docinać na dowolny wymiar, ale również łączyć ze sobą, aby tworzyć dłuższe odcinki. Plusem a pewno jest także fakt, że można je stosować samodzielnie lub w specjalnych tunelach, które zapewniają inne możliwości oświetlenia.

Warto podkreślić, że taśmy ledowe to odpowiedniej mocy diody led, ułożone obok siebie na elastycznym pasku. Bardzo często jest on samoprzylepny, co w dużej mierze ułatwia jego montaż bez konieczności zastosowania narzędzi. Gęsto ułożone diody dają dość mocne światło, a jeśli zastosuje się odpowiednie sterowniki mogą one również zmieniać kolor. Dlatego taśmy bardzo często wykorzystywane są do stworzenia ciekawych efektów wizualnych.

Taśmy COB – jednolite światło w każdej sytuacji

Wielu użytkowników, którzy korzystają z oświetlenia LED czasem jako wadę wskazywało fakt iż światło było nieco rozproszone. Dotyczyło to zwłaszcza taśm, a których umieszczane były pojedyncze diody LED. Dlatego stworzono nowoczesne rozwiązanie w tej dziedzinie, jakim jest taśma LED COB. Jej innowacyjność polega przede wszystkim na tym, jakie diody zostały zastosowane do jej produkcji i jakie dają defekty. Taśmy COB dają efekt jednolitej linii światła, którego nie można uzyskać, stosując tradycyjne diody. Nowoczesne diody LED COB to diody, składające się z wielu mniejszych. To sprawia, że uzyskany efekt świetlny jest całkiem inny. Tego typu taśmy, stosowane we wnętrzach dają niezwykle ciekawe efekty wizualne, i przede wszystkim dają odpowiednie źródło światła.

Jeśli chodzi o pobór mocy, diody COB pod tym względem są zbliżone do tradycyjnych, nie pobierają znacznie więcej energii. Ponadto sposoby ich mocowania są takie same jak w przypadku tradycyjnych taśm. Z każdym miesiącem są one coraz popularniejsze,  na co wpływ na pewno ma także ich cena, coraz przystępniejsza. Obecnie można je nabyć bez problemu w coraz większej ilości sklepów, zarówno stacjonarnych jak też online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *